Sprawdzony prezent: dobry trunek w efektownej butelce


Alkohol to jedna z najczęstszych form wyrażania wdzięczności i sympatii. Dobry trunek docenią prawie wszyscy dorośli, o ile nie masz do czynienia z abstynentem. W praktyce sprawdza się niemal wszystko – od markowej wódki, przez wykwintne wino po dwunastoletnią whisky. Piwosze nie pogardzą też trudno dostępnym piwem z rzemieślniczego browaru, a myśliwi zachwycą się szlachetną nalewką z derenia. Trunek może wyrażać podziękowanie, najlepsze życzenia lub po prostu przyjazne stosunki. Użyty prywatnie zacieśni relacje, podarowany partnerowi w interesach będzie symbolem udanej współpracy. Oczywiście alkohol powinien być dobrany pod gust obdarowanego, w przeciwnym razie zamiast doczekać się degustacji, zostanie odłożony na półkę lub puszczony ponownie w obieg.

Bardzo ważna jest również oprawa trunku. Niechlujna butelka z odrapaną etykietą z pewnością nie podkreśli ważności prezentu. Zasada ta dotyczy zwłaszcza napojów produkowanych w domu, do których butelkowania używa się szkła z drugiej ręki, często po innym rodzaju alkoholu. Tymczasem nawet, jeśli okazja ma nieoficjalny i luźny charakter, estetyka opakowania dużo mówi o obdarowującym i jakości trunku. Choć ocenianie książki po okładce bywa zwodnicze, ładna butelka z profesjonalnie przygotowaną etykietą kojarzy się z wartościowym napitkiem. Zresztą, który producent domowych trunków rozlewa słabe wino lub nieudaną nalewkę do efektownego szkła? Dlatego jeśli chcesz, by Twój prezent zrobił wrażenie jeszcze przed degustacją, sięgnij po nietuzinkowe rozwiązania podkreślające unikalny styl Twoich wyrobów.

 

Wybierz butelkę stosowną do okazji i rodzaju trunku

Jeśli dobrze znasz obdarowywanego i Wasza relacja przebiega na stopie prywatnej, możesz wybrać butelkę w formie odpowiadającej zainteresowaniom tej osoby. Szkło w kształcie samolotu ucieszy każdego amatora lotnictwa, z kolei szklane skrzypce, gitara czy saksofon będą ciekawą pamiątką dla osoby utalentowanej muzycznie lub melomana. Bez trudu znajdziesz również miniaturowe wersje piłek, zwierząt, beczek, samochodów, pistoletów i innych ciekawych motywów. Takie butelki często wyposażone są w stojaki zapewniające im stabilność i kraniki do łatwego rozlewania, dzięki czemu mogą pełnić rolę karafki na uroczystym przyjęciu.

Na bardziej oficjalne okazje, dla osób spoza kręgu najbliższych lub partnerów biznesowych, przygotuj klasyczne butelki o smukłym kształcie i typowej pojemności 500-750 ml. Używaj szkła przeznaczonego do danego alkoholu, a do trunków gazowanych stosuj wyłącznie wytrzymałe butelki piwowarskie lub butelki do wina musującego. Czerwone wino rozlej do ciemnego szkła, natomiast białe i różowe do przezroczystego, które pięknie uwydatni barwę napoju. Butelkę zamknij korkiem i udekoruj kapturkiem termokurczliwym albo uszczelnij lakiem. Do nalewek, winiaków i wódki możesz użyć butelek transparentnych, najlepiej w kształcie walca, prostopadłościanu lub kropli. Zamiast pospolitej nakrętki, użyj wygodnych korków-grzybków. Piwo, cydr lub miód pitny możesz rozlać do tradycyjnych krachli z zamknięciem patentowym. Korek w butelce z winem musującym koniecznie wzmocnij koszyczkiem z drutu.

 

Butelki z nadrukiem na specjalne okazje

Alkohol podarowany z okazji urodzin, jubileuszu pracy lub rocznicy ślubu, wymaga nie tylko ładnej butelki, ale i powinszowania. Stosowne życzenia wprawdzie wypada złożyć osobiście, jednak utrwalone na butelce z dobrym trunkiem będą sympatyczną pamiątką dla solenizanta. W tym celu warto zamówić profesjonalną etykietę papierową lub specjalny nadruk na butelce. U nas kupisz butelki z gotowym nadrukiem, który wykonamy według Twojego projektu lub wzoru dostępnego w naszym serwisie. Posiadamy wiele różnych modeli butelek, niektóre fantazyjne inne bardziej tradycyjne, zatem z łatwością dopasujesz szkło do charakteru okazji. Możesz zamówić u nas butelki z humorystycznymi życzeniami na osiemnastkę, wzruszającymi podziękowaniami dla rodziców czy uroczystą dedykacją dla nowożeńców. Nadruki wykonujemy z wysoką starannością i dbałością o detale, a dzięki zastosowanej metodzie sitodruku, wzory są odporne na wodę, słońce i ścieranie. Nadruk może zawierać napis wykonany wybraną czcionką, grafikę, logo i Twój znak firmowy, dane na temat trunku i inne informacje, dzięki którym przygotujesz oryginalny i trwały podarek.

Jeśli nie zajmujesz się produkcją wina, nalewek czy piwa, na prezent możesz wykorzystać komercyjne trunki i po prostu przelać je do własnego szkła. Weź jednak pod uwagę, że luksusowe alkohole z klasy premium zwykle posiadają już elegancką butelkę i kartonowe opakowanie, więc nie wymagają dodatkowych zabiegów. Natomiast jeśli okazja jest wyjątkowa i chcesz szczególnie uhonorować jubilata, dobrym rozwiązaniem będzie zakup ozdobnego etui na butelkę. Możesz wybrać najprostsze opakowania z papieru, tradycyjne skrzynki drewniane wypełnione ochronną wełną drzewną lub ekskluzywne pudełka ze skóry syntetycznej. Etui nie tylko poprawi walory wizualne prezentu, ale i spełni pożyteczną rolę – uchroni szkło przed rozbiciem i możesz w nim umieścić przydatne akcesoria np. korkociąg lub zatyczkę do butelki, o ile nie zostały dołączone do zestawu. To wyśmienity sposób na podarowanie zarówno markowych trunków, jak i własnych wyrobów alkoholowych.

 


Komentarze