Artykuły


Korek kapslowi nierówny, czyli czym zamykać butelki na alkohol

Każdy producent nalewek, wina czy piwa ma własny patent na zamknięcie butelek z gotowym trunkiem przeznaczonym do dojrzewania. Dla jednych najważniejsza jest niska cena zatyczek, inni zwracają uwagę na aspekt wizualny. Jednak większości zależy przede ... więcej »

Jak myć i dezynfekować butelki? Dlaczego czystość jest tak ważna?

Brudna butelka to problem nie tylko estetyczny, ale i poważne zagrożenie dla Twojego trunku, a nawet zdrowia. Bez względu na to, czy jesteś producentem piwa, wina, nalewek czy destylatów, szkło do przechowywania alkoholu powinno zostać ... więcej »

Butelki do piwa, nalewek i wódki. Jakie wybrać?

Podobno nie ocenia się książki po okładce, a alkoholu po butelce. Jest w tym sporo prawdy, bo nawet najciekawsza butelka nie zamaskuje brzydkiego zapachu piwa czy zbyt gorzkiej nalewki. Ale nie wypada też podać wyśmienitego ... więcej »

Szklane butelki – najlepsze opakowanie dla Twoich trunków i napojów bezalkoholowych

Przechowywanie napojów w opakowaniach szklanych ma wieloletnią tradycję. Niegdyś mleko, sok, oranżadę czy colę sprzedawano głównie w szklanych butelkach. Co prawda szkło nie straciło renomy i nadal kojarzy się z wysoką jakością produktu, niemniej musi ... więcej »

Butelki na wino. Jak wybrać?

Wino to trunek szlachetny, więc ma swoje wymagania. Rozlewanie boskiego napoju Dionizosa do butelek po wódce z metalową nakrętką to kiepski pomysł. Podczas dojrzewania, wino musi mieć zapewnioną optymalną wymianę gazową z otoczeniem. Co to ... więcej »

Jak ozdobić butelkę?

Zdobione butelki robią furorę na weselach, jubileuszach, urodzinach i innych rodzinnych imprezach. Wspaniale wyglądają jako dekoracja stołu i wnętrza, dlatego chętnie korzystają z nich restauratorzy dbający o przytulny wystrój lokalu. Takie butelki będą również ciekawym ... więcej »

Czy domowe trunki nadają się na ślub?

Dawniej za organizację alkoholu na wesele odpowiadała rodzina Pana Młodego. Dziś ta i inne tradycje ślubne nieco się zdewaluowały. W wielu przypadkach Państwo Młodzi sami zajmują się zaopatrzeniem, a niektórzy wręcz całkowicie rezygnują ze zwykłej ... więcej »